Маршрут входу дітей до дошкільного закладу
Вхід №1 (Вул. Чкалова)
Ранній вік №3
Молодша група №1
Молодша група №2
Молодша група №3
Середня група №3
Вхід №2 (Вул. Садова)
Ранній вік №4
Молодша група №4
Середня група №4
Старша група №1
Старша №2
Вхід №3
(Вул. Севастопольська)
Ранній вік №1,2
Середня група №1
Середня група №2
Старша група №3

Шановні батьки!

Прийом дітей вранці буде здійснюватись на подвір’ї дошкільного закладу з 8:00 до 8:30. Дитину батьки віддають вихователю після проведення термометрії. На території дошкільного закладу батьки повинні знаходитись в захисній масці.
Дуже просимо Вас дотримуватись режиму дня!

Фізичний розвиток та оздоровлення дитини вдома

Шановні батьки, піклуючись про фізичний розвиток та оздоровлення Вашої дитини вдома, користуйтеся низкою порад:
• Привчайте дитину до дотримання режиму дня;
• Облаштуйте вдома спортивний куточок або спортивну зону;
• Піклуйтеся про питний режим дитини;
• Виконуйте загартувальні процедури;
• Виконуйте з дитиною ранкову гімнастику та спортивні вправи;
• Долучайтесь до процесу разом з дитиною або, за можливості, усією родиною.
На період карантину пропоную виконати завдання: разом із дитиною вигадати спортивний міні-танок. Складовими елементами можуть бути різноманітні рухи спортивного, танцювального, гумористичного характеру (для зацікавлення дитини).
Також пропоную вправи та ігри, які сприятимуть розвитку основних фізичних якостей у Вашої дитини, таких як: спритність, швидкість, витривалість, силу, координацію, гнучкість.
Найпростіше вдома працювати над гнучкістю, для цього виконуйте вправи з:
• Нахилом тулуба з рівними ногами із торканням до підлоги;
• Лежачи на боці, руки перед собою покласти одна на одну, ноги зігнуті, розкрити руки так, щоб друге плече торкнулося підлоги, при цьому не розводити коліна;
• Стоячи на четвереньках, прогинати спину як кішечка та округляти її з опусканням голови;
• Вправу книжечка, сидячи на підлозі, нахиляючись з рівною спиною і тягнучись руками до носочків;
• Не згинаючи ніг, зробити мах ногою і торкнутися носком однієї ноги протилежної руки;
• Вправа з натягуванням носочків від себе і на себе.
Спритність, координація, рівновага:
• Стояти на одній нозі, змагаючись з кимось з родини хто довше (старший вік);
• Стояти на носочках, хто довше (середній вік)
• Підкидати м’яч трошки вище голови і ловити його (середня група);
• Підкидати м’яч з хлопком трошки вище голови і ловити його (старша група);
• Відбивати м’яч від підлоги двома руками (середній вік);
• Відбивати м’яч одною рукою (старший вік);
• Прокочувати м’яч у ворітця (можна для цього використовувати стілець);
• Стрибати в розворотом;
• Носити предмет на голові, щоб він не впав (середній вік), на швидкість можна змагатися з батьками (старший);
• Опуститися у повний присід і протриматися у цьому положенні на носочках;
• Гра «Найшвидший». Один дорослий – ведучий, наприклад мама. Гравці – дитина та наприклад батько, брат чи сестра. Ведучий готує обидві руки для хлопків і почергово називає різні номери, як тільки звучить сигнальний номер, наприклад 5, тоді кожен з гравців повинен підбігти до ведучого та хлопнути його по руці, хто швидше, той і отримує очко. Перед грою потрібно домовитись про сигнальний номер і до якої кількості очок буде продовжуватись гра.
Витривалість:
• Вчитися стрибати на скакалці (старший вік);
• Перестрибувати через покладений на підлогу предмет двома ногами боком;
• Вис на перекладині, якщо вдома є можливість (старший вік);
• Подолання перешкод;
• Біг на місці.
Швидкість:
• Ставити швидко крапки на папері за 5 секунд, міняти руку;
• Швидкі присідання (старший вік);
• Біг на місці з прискоренням;
• Гра «Реакція». 1 хлопок дорослого – дитина виконує швидкі присідання, 2 – хлопка – стрибки на місці, 3 хлопка – бігти на місці з високим підніманням коліна;
• Гра «Човниковий біг». На можливій удома відстані покласти 3 предмети (для середнього віку) або 5-6 предметів (для старшого). Дитина добігає до предметів і бере один, повертається з ним на старт і так до тих пір, поки не перенесе усі предмети. Краще грати з кимось із батьків, щоб у малечі була мотивація до гри.
Не виконуйте усі вправи в один день і не перенапружуйте дитину, дітям середнього віку краще займатися 20-25 хвилин в день, а старшого – 30-35 хвилин.
Дякую за увагу!

«Обійми матусі у житті дитини»

Психологи університету Монреаля (в Канаді) з’ясували, що матусині обійми і тепло тіла “включають” дуже важливі функції мозку дитини. А саме:

1. Обійми підвищують рівень окситоцину – гормону «комфорту” та “спокою”. За словами доктора Керол Купер, сімейного психолога, цей самий гормон стимулює розвиток дитини та її здатність до навчання.

2. Обійми стимулюють мозковий центр, який відповідає за обробку емоцій і прийняття рішень. Ви уявляєте, як це важливо для дитини? Коли малюк стикається з різними почуттями та емоціями, йому потрібно навчитися їх розрізняти. Я злюся? Я радію? Як мені реагувати на ці почуття? Ось в цьому вмінні і допомагають обійми.

3. “Обійми – це опора, це почуття захищеності», – говорить психолог Дар’я Логінова. А, коли дитина відчуває себе в безпеці, “в кільці маминих рук”, їй не потрібно відволікатися на хвилювання, їй не потрібно боятися зробити зайвий крок, вона може сміливо вчитися, пізнавати світ, пробувати нове, не боятися помилок.

4. Обійми дають заряд впевненості в собі, гарну самооцінку з самого дитинства. Як дитині зрозуміти, що вона хороша? Як повірити в себе? Адже дитина не слухає слова, вона робить висновки про себе по тому, як поводить себе мама. “Гладить по голові, обіймає, цілує – значить, я – хороший”. Фізіологи впевнені в тому, що ці сигнали організм дитини запам’ятовує, і потім, в дорослому житті ця впевненість в собі зберігається.

5. Обійми вчать бути відкритим, вчать довіряти, роблять відносини батьків та дітей простіше і ближче. Коли дитині досить тактильного контакту, вона росте більш спокійною, і не намагається привертати увагу батьків всякими “забороненими” способами, вроді хвороби і скандалів.
Також, тим, хто обіймається, буде легше пережити перехідний період (це стосується і мами з татом, і підлітка).

Поради психолога:
– Завжди намагайтеся обійняти, взяти на руки дитину, якщо вона просить. Підходить вона до вас (будь-якого віку), простягає руки – обійміть її, це важливо!
– Обіймайте дитину не ТІЛЬКИ, коли вона вдариться. Адже це породжує в голові малюка прямий зв’язок – обіймуть, тільки якщо мені буде боляче.
– Коли вам, батькам, сумно, або ви втомилися – не відштовхуйте дитину, не ховайте свої почуття, а обійміться.

«Родинні читання. Навіщо читати разом?»

Родинне читання — цікава й своєрідна форма спілкування, в якій беруть участь як мінімум троє: дитина, мама (тато, бабуся…) і автор книги чи статті в журналі. Нерідко батькам буває складно почати з малюком розмову на делікатні морально-етичні теми. Спільне читання художніх творів перекидає місток до відвертості й порозуміння між дитиною і батьками.
Спільно проведені за читанням та прослуховуванням художніх творів години сприяють розумінню не лише змісту твору, навколишнього світу, а й одне одного. При цьому дитяча пам’ять надовго зберігає атмосферу довіри та єднання з дорослими, інтонації голосів тата й мами, їхні слова, пояснення.
Дитина вчиться розуміти і критично осмислювати текст, визначати й висловлювати головну думку твору. Дослухаючись до думки дорослих щодо про¬читаного, малюк і сам намагається ставити запитання, аналізувати різні погляди, формулювати свої враження.
Що читати?
Сімейне читання передбачає читання творів, цікавих усім членам родини. Варто обирати казки, оповідання з історії та географії, статті з дитячих енциклопедій, класичні твори, поезію, сучасні твори для дітей. Бажано прочитати дітям книжки, які самим батькам були цікаві в дитинстві, і спробувати пояснити, чому. Після читання запитайте в сина чи доньки, чи цікаво їм було слухати і про що іще вони хотіли б дізнатися. Відповідь підкаже зміст наступних зустрічей з книжкою. Ще раз наголосимо: сімейні читання мають задовольняти читацькі потреби та інтереси всіх членів родини.
Дитині треба пояснити, що є твори, які до душі бабусі, мамі чи татові. І поки дорослі з інтересом їх обговорюють, малюк може послухати, притулившись до рідного плеча, щось помалювати чи поскладати мозаїку.
Дорослим може здаватися, що дитина “пропускає повз вуха” “серйозні” твори, проте це не так. Усе, що цікаво дорослим, цікавить і дитину. Почуте й побачене в дитинстві формує обрії інтересів, іноді на все подальше життя. Якщо спогади дитинства сіренькі й буденні — таким буде й життя дорослої особистості. Якщо ж вони сповнені високих почуттів та цікавої діяльності — можна сподіватися, що й доросле життя людини буде змістовним, цікавим, сповненим високих ідеалів.
Для сімейного читання можна брати складніші твори, але бажано зі щасливим закінченням.
Рекомендуємо, зокрема, такі: “Уклін вам низький” Л.Калашникової; повість “Таємниця козацької шаблі” 3. Мензатюк; казки В.Нестайка “В Країні Сонячних Зайчиків” та “В Країні Місячних Зайчиків”; повну версію казки П.Треверс “Мері Поп-пінс” (яка дуже відрізняється від відомого фільму про няню-чарівницю); “Хроніки Нарнії” К.Льюіса; трилогію “Сімейна хроніка” С.Аксакова (особливо першу її частину — “Дитячі роки Багрова-онука”); оповідання О. Генрі: “Дари волхвів”, “Вождь червоношкірих”, “Скарб”, “Останній листок”; твори Дж. Прістлі; оповідання про природу Р.Кіплінга, М.М.Пришвіна, поезію Лесі Українки, О.Олеся, І.Буніна тощо. Бажано, щоб у родині слухали як українську, так і зарубіжну літературу, виховуючи тим самим у дітей повагу до різних культур.
Сімейне читання, як правило, проводять один раз на тиждень, коли у вихідні дні вся родина збирається разом. До речі, не обов’язково це робити увечері за столом. Разом почитати та обговорити книжку можна і в парку, на пляжі, на дачі.
Увага! Родинні читання, навіть систематичні,не можуть замінити щоденного читання дитині перед сном, яке певною мірою виконує роль колискової, сприяючи спокійному засинанню.
Тож, шановні дорослі, подивіться на свою книжкову полицю. Візьміть з неї улюблену книжку і почніть читати її у колі родини.

«Чим зайняти дитину, коли мама хоче відпочити»

Перебуваючи на карантині, іноді виникає нестерпне бажання побути на самоті. Бажання спокійно випити чашку кави, зосередитися на кулінарному експерименті, без перешкод посидіти за комп’ютером.
Що робити? Як зайняти малюка, коли хочеться відпочити?
 Попросіть дитину принести з кімнати “синю вантажівку, поїзд і екскаватор”. Пошуки всіх цих іграшок займуть у дитини деякий час і є надія, що, копаючись в іграшках, малюк захопиться ними. Якщо вона виконає ваше прохання, давайте наступне завдання (принести три круглих предмета, дві пластмасові іграшки, п’ять предметів на букву “К” і т. п.). Чим дитина старше, тим завдання повинні бути важче. Тоді вийде подвійна користь. По-перше, дитина повторює рахунок, букви, форму, кольори і тренує пам’ять, увагу. По-друге, ви насолоджуєтеся декількома хвилинами самотності.
 Давайте малюку ігрові завдання. Запропонуйте покласти ляльок спати, починити машину, нагодувати всіх звірів. Добре, якщо крім завдань ви запропонуєте дитині незвичайні інструменти для гри (наприклад, гайковий ключ для машини або вимиту коробочку від сирка для частування звірів).
 Кожній матусі бажано завести “чарівну торбинку”. В цю торбинку покладіть коробочки, пляшечки, дрібні іграшки, пробки від пластикових пляшок, тасьму, ґудзики, природні матеріали. Все, що дорослі вважають сміттям, а діти – найдорожчими скарбами (відбираючи предмети, пам’ятайте про безпеку!). Дитина, яка отримала таку торбинку, надовго (точніше на 15-20 хвилин) залишить вас у спокої. Не забувайте час від часу оновлювати зміст торбинки і не давайте її дитині занадто часто.
 Коли відпочиваєте ввечері біля телевізора, вирізайте картинки з пакувань від продуктів, буклетів, старих листівок, журналів. Заняття це дуже добре заспокоює, а конверт з фігурками тварин, машин, посуду, продуктів допоможе вам зайняти дитину трьох-п’яти років.
 Попросіть малюка вам допомогти. Наприклад, витерти пил у всіх кімнатах, щось віднести або розкласти по місцях.
 Попросіть дитину сісти поруч і зайнятися тим, що ви зараз робите. Якщо ви читаєте, запропонуйте їй дивитися картинки в дитячій книжці, говорите по телефону – дайте і малюку стару слухавку, пишете текст на комп’ютері – дістаньте для малюка непотрібну клавіатуру, нехай і він теж натискає на клавіші.
Напевно у вас не виникне питань, на що витратити вільні хвилини. Але все ж дозвольте їм дати раду – відпочиньте, розслабтеся, насолодіться цими хвилинами. А домашніми справами можна займатися і разом з дитиною. Нехай це клопітно, зате весело.

«Граємо всюди»

Гра – один із засобів виховання і навчання дітей дошкільного віку. Гра для дошкільників – засіб пізнання навколишнього. У грі дитина розвивається фізично, у неї виховується кмітливість, працьовитість, ініціатива. З допомогою ігор здійснюється сенсорне виховання дітей, розвиваються  пізнавальні процеси (допитливість, розуміння взаємозв’язку найпростіших явищ тощо). Використовує гру як засіб розвитку мислення, мови, уяви, пам’яті, розширення і закріплення уявлень про навколишнє середовище.

«Ігри на кухні»

Використовуючи гру при організації повсякденних домашніх справ можна навчити дитину багато чого корисного і цікавого.

«Їстівне-неїстівне»

Мета: розвиток уваги, пам’яті, розширення словникового запасу.

Правила гри: дорослий називає різні предмети (картопля, ніж, виделка, торт, каструля і т. п.) дитина в свою чергу повинна відповідати «їстівне» або «неїстівне». Потім можна помінятися ролями.

Відгадай «Смачні» загадки.

В полі народився,

На заводі варився,

На столі розчинився.

Відповідь: Цукор

 

Маленьке, здобне

Колесо їстівне.

Я одна його не з’їм,

Розділю хлопцям всім.

Відповідь: Бублик

 

Дідусь сміється,

на ньому шубонька трясеться.

Відповідь: Кисіль

 

Холодок в пакеті

Їдять і дорослі і діти

Холодок, холодок,

Дай лизнути тебе разок!

Відповідь: Морозиво

 

Наші поросятки зросли на грядці,

До сонечка бочком, хвостики гачком.

Ці поросятки грають з нами в хованки.

Відповідь: Огірки

 

 

«Колір, форма, розмір»

Мета: розвиток пам’яті, мислення, уваги, логіки.

Правила гри: дорослий пропонує дитині назвати продукти (предмети на кухні) певного кольору, форми, розміру.

«Відгадай»

Мета: формувати вміння думати і аналізувати, збагачувати мову, розвивати творче мислення, уяву, пам’ять.

Правила гри: Запропонуйте дитині відгадати предмет, описуваний вами, на задану тему. Потім хай спробує описати предмет дитина, а ви відгадуєте!

«Хто більше»

Мета: розвиток уваги, пам’яті, розширення словникового запасу.

Правила гри: Спільно з дитиною виберіть тему гри (наприклад «Посуд») і по черзі називаєте посуд. Хто більше назвав, той і виграв!

«Назви лагідно»

Мета: формування навичок словотворення.

Правила гри: дорослий називає будь-яке слово, а дитина повинна назвати його лагідно, наприклад: моркву-морквинка, тарілка-тарілочка і т.д.

Завдання на розвиток дрібної моторики:

  1. розсортувати білу і червону квасолю;
  2. викласти з квасолі яку-небудь фігуру, цифру, букву, слово…;
  3. в мішечок покласти крупу (рис/гречка/горох) і дрібні іграшки з кіндер-сюрпризу. Вгадати на дотик знайдений в мішечку предмет;
  4. порахувати скільки столових (чайних) ложок, наприклад рису увійде в чашку, банку…

Дитина дуже рада хвилинам, подарованим їй батьками в грі. Спілкування в грі не буває безплідно для малюка. Чим більше випадає дорогих хвилин у товаристві близьких йому людей, тим більше загальних інтересів, любові між ними в подальшому.

Фантазуйте і грайте на здоров’я!

«Розвиваємо навички самоконтролю»

Багато небайдужих батьків піклуються про те, щоб їх дитина до моменту вступу до школи багато знала, була уважною, добре запам’ятовувала різноманітну інформацію, вміла думати, правильно говорила. А ось про розвиток такої важливої ​​якості, як довільність поведінки (тобто вміння контролювати себе), замислюються одиниці. А шкода, бо самоконтроль – найважливіша умова успішного навчання в школі, та й просто життя в суспільстві.

За допомогою самоконтролю дитина усвідомлює правильність своїх дій в різних видах діяльності (ігровій, навчальній, побутової), це допомагає їй запобігти помилок.

Як і всі інші вміння, формування і розвиток самоконтролю у дітей-дошкільників легше відбувається в грі. Пропонуємо декілька ігор на розвиток у дітей навичок самоконтролю, в які ви зможете пограти з дитиною вдома.

Гра «Таємні слова»       

Гра допомагає дитині розвинути вміння контролювати себе, тривалий час керуватися заданим правилом,  тренує пам’ять і увагу.

Правила гри. Ведучий домовляється з гравцями, що вони будуть повторювати за ним всі слова, крім, наприклад, назв рослин – їх повторювати не можна. Замість цього, почувши назву рослини, потрібно плеснути один раз в долоні (як варіант: тупнути ногою, підстрибнути і т. п.)

Можливі варіанти обмежень:

  1. не можна повторювати слова, що починаються на звук [р] (слів зі звуком «У»)
  2. не можна повторювати назви тварин (предмети посуду, одягу, імена хлопчик)

Коли помилок у дитини стане мало, можна перейти до гри з дотриманням вже двох правил. Наприклад, назви птахів замінюємо на один хлопок, а назви предметів червоного кольору – на два хлопки.

Гра «Скарби пірата»

Гра розвиває вміння контролювати свої рухові і емоційні реакції, витримку.

Правила гри. Ведучий (зазвичай – дорослий, але можна і мінятися ролями) – це пірат. Він сидить в певному місці кімнати, а поруч з ним, на відстані приблизно в півметра лежить який-небудь невеликий предмет (скарби). Поки пірат «спить», інші гравці повільно, навшпиньки, підкрадаються до нього, намагаючись забрати «скарби». Якщо пірат почує будь-які звуки, він відкриває очі, на що гравці, які крались,  повинні  завмерти, щоб їх «не помітили». Той, хто не встиг завмерти, відходить назад на декілька кроків. Хто встиг, той продовжує рух, коли пірат знову «засне». Виграє той, хто зможе тихо підкрастися і забрати піратські скарби.

Гра «Розвідники»

Гра розвиває спостережливість, вміння контролювати свої рухові і емоційні реакції.

Правила гри. Ведучий ховає (ставить або кладе десь на видному місці) в кімнаті якийсь невеликий предмет (наприклад, іграшку з кіндер-сюрпризу), який гравці будуть шукати. Вони можуть всюди ходити і заглядати в усі кути (відкривати шафи не потрібно, так як предмет лежить на видному місці). Той, хто знайде іграшку, повинен зберегти свою знахідку в таємниці, не видаючи себе ні сміхом, ні натяками. Він просто повинен сісти і мовчки спостерігати, як інші продовжують пошук. Той, хто першим знайде заховану іграшку – стає потім наступним ведучим гри.

Гра «Черепашачі перегони»

Ця гра допоможе дитині-непосиді навчитися в деяких ситуаціях стримувати свою надмірну активність і рухливість (тобто розвиває також самоконтроль і терпіння).

Правила гри. Краще, якщо гравців буде декілька. Всі шикуються в одну лінію і по сигналу починають дуже повільно рухатися уперед. Перед цим заздалегідь між гравцями обговорюється, до якого орієнтира їх потрібно дійти (наприклад, до столу, до дивана). Найцікавіше, що переможцем вважається той, хто прийде до фінішу останнім! Ви не уявляєте, як це може бути важко для дітей (особливо дуже активних)!

Якщо гравець – тільки один, то можна використовувати секундомір, щоб відзначати, чи покращується, і наскільки, від гри до гри, його результат. (Приз переможцю в даній грі буде дуже доречним!)

 

Важливо знати:

Дослідження фахівців показали: чим нижче рівень довільної саморегуляції, тим більше дитина зазнає труднощів під час занять пізнавального циклу (в здатності утримувати інструкцію, контролювати свої дії в ході всієї роботи; в умінні чути і слухати).

Ніна Йосипівна Гуткина, кандидат педагогічних наук, дія самоконтролю розглядає як необхідну умову успішності навчання у школі.

 

Бажаємо всім успіху!

 

Як влаштувати дитяче дозвілля?

Коли дітям нудно, у них завжди є спокуса залізти в гаджет (будемо чесні, у батьків теж є спокуса доручити дітей «електронній няні»). Але знайти свої інтереси, потренувати уяву і творчі здібності — це те, що набагато легше відбувається в реальному світі, ніж у відеоіграх і соцмережах. Натомість перенасичення гаджетами розвивають дратівливість, невміння фокусуватись у навчальному процесі, обмежену соціальну взаємодію. Час карантину — гарна нагода розпочату боротьбу зі смартфонами та почати переживати разом з дітьми більше цікавих миттєвостей!

Пізнавальні активності

  • Побудувати «халабуди» посеред квартири/будинку, забратися всередину і читати книжки;
  • Влаштувати домашній книжковий клуб;
  • Дізнатися історію міста, в якому живеш (батьки чи дідусь з бабусею мають допомогти);
  • Грати в ігри на рахунок, додавання і віднімання;
  • Навчитися готувати нову страву;
  • Самому зробити музичний інструмент;
  • Грати в настільні ігри, які підвищують грамотність і тренують математичні здібності.

Сюжетно-рольові ігри

Користь сюжетно-рольової гри для дітей добре вивчена: вона допомагає дітям тренувати соціальні навички та емоційний інтелект, розвиває мову і здатність самостійно вирішувати проблеми. Ось кілька ідей:

  • Влаштувати маскарад і вбиратися в костюми різних персонажів;
  • Розіграти улюблену казку;
  • Побудувати чарівний будинок і населити його жителями;
  • Шукати скарб за підказками, захованими в схованках.

Творчі заняття

  • Зробити своїми руками намиста і сережки з бісеру;
  • Навчитися шити;
  • Зробити скульптуру за допомогою алюмінієвої фольги;
  • Спробувати себе в фотографії;
  • Повозитися з глиною;
  • Придумати, що можна зробити з картонної коробки;
  • Зібрати кілька старих речей і придумати з них нову;
  • Сісти на ганку чи біля вікна і намалювати те, що бачите (дерева, квіти тощо);
  • Малювати пальчиковими фарбами, олійними фарбами або аквареллю (і від душі перемазатися).

Дитина розвивається краще тоді, коли її, як молоду рослину, залишають в спокої в одному і тому ж ґрунті. Занадто багато подорожей, надто велика різноманітність вражень не дуже добре для дітей. Адже це призводить до того, що вони виростають нездатними витримувати плідну монотонність”. Нехай баланс між корисним нудьгуванням та активністю буде прийнятним для вашої дитини, а головне — нехай, проводячи час з вами, їй все менше хотітиметься зазирнути у гаджет.