Вплив рухливих ігор на гармонійний розвиток дітей дошкільного віку

Гра – це вроджена потреба дитини – дошкільника. Більшість сучасних ігор прийшли з глибини століть, адже ще наші прабабусі грали в піжмурки, в гилку, в квача.
Потреба в русі у дітей була завжди, а сьогодні, як ніколи, вона стоїть дуже гостро. Адже не секрет, що сучасні діти дуже багато часу проводять перед телевізором і комп’ютером, а не на спортивному майданчику або граючи у дворі з друзями. Грати для малюка – це, перш за все, рухатися, діяти.
Під час рухливих ігор, у дітей удосконалюється координація рухів, розвивається ініціативність, самостійність, впевненість, наполегливість. Діти вчаться узгоджувати свої дії і дотримуватися певних правил.
В іграх виховуються основні фізичні якості дитини, такі як: сила, швидкість, витривалість, удосконалюються різноманітні рухові вміння, навички. Рухливі ігри позитивно впливають на нервову систему дошкільника, зміцнюють його здоров’я.
Ось чому батькам, потрібно приділяти якомога більше часу та уваги своїм дітям, не тільки купуючи їм іграшки і солодощі, а й граючи разом з ними. Не варто соромитися бігати і стрибати разом зі своїми дітьми, адже ніякі дорослі умовності не замінять посмішки здорового малюка.
Пропонуємо Вам урізноманітнити руховий репертуар вашої дитини за допомогою даних ігор.

Гра «Не наступай на підлогу»
У неї можна грати на вулиці, вдома, використовуючи паперові тарілки або інші предмети, по яких можна крокувати.
Завдання дитини: пройти від старту до фінішу, жодного разу не наступивши на підлогу. Розкладіть предмети так, щоб було кілька варіантів маршруту.
Гра не тільки розвиває координацію, але і вчить планувати свій шлях заздалегідь.

Гра «П’ятнашки з тінню»
Грати можна на дитячому майданчику, на доріжці в парку, на газоні.
Спробуйте під час прогулянки в яскравий сонячний день пограти з вашою дитиною в п’ятнашки. Але в п’ятнашки не прості, а з тінню! Домовтеся, хто з вас буде водити першим. Завдання, того, хто водить – наступити на тінь іншого гравця. Як тільки це вдається, учасники міняються ролями, і гра триває.

Гра в кулі на піску
Викопайте в піску 6 ямок так, щоб вони утворили трикутник. Його основа, що складається з трьох лунок, повинна бути звернена до вас. Відійдіть на кілька кроків убік і киньте м’яч так, щоб він покотився в бік лунок. За потрапляння м’яча в вершину трикутника нараховується 3 бали, у середні лунки – 2 бали, в одну з трьох лунок в основі трикутника – 1 бал.

Граючи з дитиною, пам’ятайте: найважливіший результат гри – радість, задоволення, емоційний підйом.