«Забезпечення фізичного здоров’я дитини»

Підтримуйте інтерес дитини до занять фізичною культурою, ні в якому разі не виявляйте зневагу до фізичного виховання і розвитку.

Висока самооцінка — один із потужних стимулів для дитини виконувати будь – яку роботу.

Спостерігайте за поведінкою і станом своєї дитини під час занять фізичними вправами.

Ні в якому разі не наполягайте на продовженні тренувального заняття, якщо з якихось причин дитина не хоче. Потрібно насамперед з’ясувати причину відмови, усунути її і тільки після цього продовжувати заняття.

Не сваріть свою дитину за тимчасові невдачі. Дитина робить тільки перші кроки в невідомому для неї світі, а тому вона дуже болісно реагує на те , коли інші вважають її слабкою і невправною.

Важливо визначити індивідуальні пріоритети дитини і виборі фізичних вправ. Практично всім дітям подобаються рухливі ігри, але бувають і винятки.

Не міняйте дуже часто набір фізичних вправ для дитини. Якщо комплекс дитині подобається, нехай вона виконує його якомога довше, щоб добре засвоїти ту чи іншу навичку.

Не перевантажуйте дитину, враховуйте її вікові та індивідуальні особливості. Ніколи не змушуйте виконувати дитину фізичні вправи, якщо вона не хоче.

Три непорушних закони повинні супроводжувати вас у фізичному вихованні дітей: розуміння, любов і терпіння.

Задля збереження та зміцнення здоров’я вашої дитини можна виконувати вдома:

ходіння босоніж по різноманітним ребристим поверхням;

гігієнічні водні процедури;

гімнастика пробудження;

масаж рефлекторних зон стопи, використовуючи “доріжки здоров’я”;

вправи на формування правильної постави;

гімнастика для очей;

пальчикова гімнастика;

масаж долоньок горіхами, каштанами;

повітряні процедури;

вітамінотерапія: вживання в їжу часнику, цибулі, фруктів, овочів.

Нетрадиційні:

– дихальна гімнастика;

– психокорекція (казкотерапія, сміхотерапія, психогімнастика).

Як результат взаємодії закладу та сім’ї в питанні фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі очікуємо зниження захворюваності, високі показники фізичного розвитку, сформованості  певного рівня  знань з валеологічної освіти, усвідомлення значення здорового способу життя.

«Роль казок у розвитку дітей дошкільного віку»

Це важливо знати:

  • Казка входить у життя дитини з самого раннього віку, супроводжує її протягом усього дошкільного дитинства і залишається з нею на все життя.
  • Казка – це спосіб спілкування дорослого і дитини на зрозумілій їй мові.
  • Казки – це перші маленькі життєві уроки. Вони знайомлять малюка з навколишнім світом, прищеплюють йому життєві цінності, формують його характер.

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина сприймала життя позитивно, щоб легко приймала невдачі, отримуючи з них належний урок, щоб раділа успіхам і йшла до своєї мети, читайте їй казки!

Правильно підібрані казки з урахуванням вікових та психоемоційних особливостей дитини здатні не тільки позитивно впливати на її емоційний стан, але також коригувати її поведінку.

Як підбирати казку, щоб головний її герой

був прикладом для наслідування.

У віці 2-3 років найкраще використовувати казки  про взаємодопомогу, перемогу справедливості і правди над несправедливістю і обманом. В цей період добре йдуть класичні казки, на яких виросло не одне покоління дітей: «Теремок», «Ріпка», «Вовк і семеро козенят», «Колобок». Вони хороші тим, що дія в них збудована за принципом повтору – так дитині легше орієнтуватися в оповіданні.

У віці 3-5 років в лексиконі у дитини з’являється слово «я», вона починає усвідомлювати себе як особистість. Малюк починає ототожнювати себе з головним героєм казки, але ще не вміє  розрізняти нюанси і півтони у взаємовідносинах між головними героями. Тому краще підбирати казки, в яких чітко видно: хто хороший, а хто – поганий, де чорне, і де – біле.

До таких казок відносяться казки: «Гуси – лебеді», «Морозко», «Івасик Телесик», «Півник та мишенята», «Кіт і лисиця» та інші.

У віці 5-6 років дошкільник вже не просто ототожнює себе з головними героями, а може проводити паралелі між їх і своєю поведінкою: «А я б на його місці зробив не так». Тому у цьому віці казка допомагає дитині зрозуміти, що в світі немає абсолютно поганих і абсолютно хороших людей: позитивні герої можуть помилятися, а негативні – здійснювати добрі вчинки (нехай і несвідомо).

Читаючи казки дітям, обов’язково стежте за їхньою реакцією. Дитина завжди дасть знати, сподобалася їй казка чи ні.

А якщо Ви хочете прищепити своїй дитині любов до читання – починайте читати дитині казки якомога раніше, з огляду на її вік, інтереси і характер.

І тоді, для свого малюка, Ви станете справжнім провідником в дивовижний світ читання!