Перебуваючи на карантині, іноді виникає нестерпне бажання побути на самоті. Бажання спокійно випити чашку кави, зосередитися на кулінарному експерименті, без перешкод посидіти за комп’ютером.
Що робити? Як зайняти малюка, коли хочеться відпочити?
Попросіть дитину принести з кімнати “синю вантажівку, поїзд і екскаватор”. Пошуки всіх цих іграшок займуть у дитини деякий час і є надія, що, копаючись в іграшках, малюк захопиться ними. Якщо вона виконає ваше прохання, давайте наступне завдання (принести три круглих предмета, дві пластмасові іграшки, п’ять предметів на букву “К” і т. п.). Чим дитина старше, тим завдання повинні бути важче. Тоді вийде подвійна користь. По-перше, дитина повторює рахунок, букви, форму, кольори і тренує пам’ять, увагу. По-друге, ви насолоджуєтеся декількома хвилинами самотності.
Давайте малюку ігрові завдання. Запропонуйте покласти ляльок спати, починити машину, нагодувати всіх звірів. Добре, якщо крім завдань ви запропонуєте дитині незвичайні інструменти для гри (наприклад, гайковий ключ для машини або вимиту коробочку від сирка для частування звірів).
Кожній матусі бажано завести “чарівну торбинку”. В цю торбинку покладіть коробочки, пляшечки, дрібні іграшки, пробки від пластикових пляшок, тасьму, ґудзики, природні матеріали. Все, що дорослі вважають сміттям, а діти – найдорожчими скарбами (відбираючи предмети, пам’ятайте про безпеку!). Дитина, яка отримала таку торбинку, надовго (точніше на 15-20 хвилин) залишить вас у спокої. Не забувайте час від часу оновлювати зміст торбинки і не давайте її дитині занадто часто.
Коли відпочиваєте ввечері біля телевізора, вирізайте картинки з пакувань від продуктів, буклетів, старих листівок, журналів. Заняття це дуже добре заспокоює, а конверт з фігурками тварин, машин, посуду, продуктів допоможе вам зайняти дитину трьох-п’яти років.
Попросіть малюка вам допомогти. Наприклад, витерти пил у всіх кімнатах, щось віднести або розкласти по місцях.
Попросіть дитину сісти поруч і зайнятися тим, що ви зараз робите. Якщо ви читаєте, запропонуйте їй дивитися картинки в дитячій книжці, говорите по телефону – дайте і малюку стару слухавку, пишете текст на комп’ютері – дістаньте для малюка непотрібну клавіатуру, нехай і він теж натискає на клавіші.
Напевно у вас не виникне питань, на що витратити вільні хвилини. Але все ж дозвольте їм дати раду – відпочиньте, розслабтеся, насолодіться цими хвилинами. А домашніми справами можна займатися і разом з дитиною. Нехай це клопітно, зате весело.