«Секрети гармонійної взаємодії»

Дошкільний вік найважливіший етап у розвитку дитини. Він характеризується високою чутливістю і вразливістю.

Прагнення до визнання і схвалення з боку батьків стає для дитини одним із стимулів її поведінки. Це саме та якість, з якої, як із загального кореня при правильному вихованні виростають потреба в досягненні успіхів, цілеспрямованість, почуття впевненості в собі, самостійність, такі важливі якості особистості як: відповідальність, почуття довгу, співчуття і дбайливе ставлення до інших людей.

Що можуть робити батьки, щоб дитина сприймала себе саму як улюблену, гарну і здібну?

  1. Більше помічати хорошого в дитині, акцентувати увагу на тому, що в неї виходить, більше схвалювати її справи і вчинки, частіше обіймати дитину, пестити, говорити їй, як ви її любите, як вона потрібна вам, як добре, що вона у вас є.
  2. Хваліть дитину за конкретні дії: «Чудово, що допомогла помити посуд, я то я б ще довго не могла відпочити», «Спасибі, що сам зібрав іграшки».
  3. Уникайте порівняння своєї дитини з іншими. Коли ви порівнюєте свою дитину з іншими, ви тим самим нібито говорите їй, що вона гірше за інших, через що знижується її самооцінка.

Порівнюйте, якою дитина була вчора і чому вона вже навчилася сьогодні, що вже робить краще і чим ви їй можете допомогти.

  1. Висувайте реальні вимоги до дитини.

Спробуйте уявити, що діти – це квіти: і нехай ростуть у тому темпі, що їм задала природа. Форсувати розвиток дитини так само неможливо, як змусити квіти зростати швидше. Вимоги до дитини не мають бути завішеними. Важливо враховувати вікові та просто індивідуальні особливості малюка.

  1. Залучайте дитину до спільного розв’язання проблем.

Дітям подобається брати участь у всьому. Залучайте дитину до прийняття рішень – як провести вихідні, коли і куди піти гуляти, що подарувати бабусі на день народження.

  1. Надайте дитині можливість вибору.

Для розвитку самостійності у дитини й уміння приймати рішення дуже корисно надавати дитині можливість обирати між двома способами поведінки чи дій. Замість того, щоб сказати: «Поклади на місце машинку і конструктор», запитайте у дитини: «Ти хотів би спочатку прибрати конструктор, а потім машинку чи навпаки?». Це дає змогу дитині контролювати ситуацію і не суперечити волі батьків.

  1. Проявляйте довіру до свої дитини.