Поступовості слід дотримуватися й використовуючи цілющі фактори сонячного проміння. Недарма починається ця розповідь про улюблене багатьма засмагання з перестороги. Щоліта в поліклініки звертається чимало людей, котрі отримали сонячні опіки. Мучить їх не лише біль, а й розлади нервової, серцево-судинної, дихальної систем.
Насамперед не всі одягаються в легке, світлих тонів вбрання, і організм швидко перегрівається. До цього ж призводять і виснажливі тривалі кроси чи тренування на сонці, спрага. Дуже чутлива до ультрафіолетової радіації і сітківка ока, отож якщо не носити захисних окулярів, можна розладнати зір.
Неабиякої шкоди своєму здоров’ю завдають ті, хто засмагає не вранці, а опівдні. Далеко не всі, прийшовши на пляж, починають приймати сонячні ванни в тіні, де проміння розсіяне.
У юному віці здебільшого прагнуть засмагати біля річки, озера чи моря, щоб заодно й поплавати, покупатися. Це добре. Але чи відомо вам, що входити у воду під час сонячних ванн шкідливо для здоров’я? Так само, як і уникати тіні після перебування на сонці і у воді. Нерідко така безпечність чи незнання призводять навіть до нещасних випадків.
Найкраще засмагати в середній кліматичній смузі нашої країни – з 10 до 12 години, а на півдні – з 8 до 11 години. Перші сонячні ванни слід приймати 5-10 хвилин, не довше. Протягом цього часу підставляйте промінню по черзі груди, спину, боки. Поступово тривалість процедури можна збільшити до 40-60 хвилин, але не перевищувати 1,5 години.
Якщо на пляжі у вас заболіла голова, починає огортати сонливість чи з’являється дратівливість, слід одразу ж перебратися в тінь. Не виключено, що-таке погіршення самопочуття зумовлене зниженням артеріального тиску.
Закінчувати приймання сонячних ванн найкраще за годину до обіду чи вечорі.
Засмагаючи, добре рухатись, займатися гімнастичними вправами чи спортивними іграми. А. ось спати на сонці небезпечно. Втративши під час сну самоконтроль, можна отримати тепловий удар. Якщо ви все ж захотіли прилягти, то поверніться ногами в напрямку до сонця, голову прикрийте рушником, ще краще – легким солом’яним капелюхом.
Після купання, не варто одразу виходити на сонце. Волога шкіра надто чутлива до ультрафіолетових променів, і можна попектися. Тож краще просохніть у тіні.
Щоб засмага на тілі була гарною скористайтеся: «засобом природної косметики»: перед сонячною ванною змажте шкіру гвоздичною, горіховою, персиковою чи ін. олією.