Медичне обслуговування дітей в дошкільному закладі

Медичне обслуговування дітей в дошкільному закладі

Нормативно-правова база медичного обслуговування дітей в дошкільному закладі базується на наступних документах:

– Закон України “Про дошкільну освіту”;

– Наказ № 983 від 28.10.2008 “Інструкція по охороні життя та здоров’я дітей в дошкільних навчальних закладах”;

– Постанова Кабінету Міністрів України № 826 від 14.06.2002 “Порядок медичного обслуговування дітей в дошкільному закладі”.

Медична служба ДНЗ № 148 представлена двома старшими медичними сестрами, медичною сестрою, відповідальною за харчування, лікарем-педіатром.

ПОРЯДОК

медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі

  1. Цей Порядок визначає механізм медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі незалежно від його підпорядкування, типу і форми власності.
  2. Медичне обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі включає: проведення обов’язкових медичних оглядів, у тому числі медичних оглядів перед профілактичними щепленнями, проведення профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, надання невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі, організація заходів для госпіталізації (за наявності показань) та інформування про це батьків.
  3. Медичне обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі здійснюється лікарями-педіатрами, дитячими лікарями з інших спеціальностей, молодшими спеціалістами з медичною освітою.
  4. Обов’язкові медичні огляди дітей дошкільного навчального закладу здійснюють медичні працівники (лікарі, молодші спеціалісти, які мають медичну освіту) у лікувально-профілактичному закладі за територіальним принципом або у дошкільному навчальному закладі за наявності відповідної матеріально-технічної бази у порядку і складі, встановлених МОЗ.
  5. Лікарі оглядають дитину, роблять висновок про стан її здоров’я, дають рекомендації щодо додаткових обстежень, лікування (за наявності показань), профілактичних щеплень, режиму, харчування тощо.
  6. Молодші спеціалісти, що працюють у дошкільному навчальному закладі зобов’язані:

  • щодня оглядати дітей, які відвідують цей заклад;
  • брати участь у лікарському огляді дітей;
  • проводити антропометрію, термометрію, плантографію, визначати гостроту зору;
  • надавати долікарняну допомогу у разі гострого захворювання або травми;
  • здійснювати забір матеріалу для лабораторних досліджень;
  • провадити ізоляцію дітей, що захворіли, а також спостереження за дітьми, які були в контакті з інфекційним хворим;
  • організовувати проведення поточної дезінфекції.

7. Профілактичні щеплення дітей дошкільного навчального закладу здійснюються згідно з календарем щеплень у встановленому МОЗ порядку медичними працівниками дошкільного навчального закладу або відповідним лікувально-профілактичним закладом після огляду лікаря-педіатра.

8. Медичні працівники дошкільного навчального закладу надають невідкладну допомогу на догоспітальному етапі дітям, що перебувають у дошкільному навчальному закладі, та організовують (за наявності показань) їх госпіталізацію.

9. Дані про результати медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі фіксуються і зберігаються у порядку, встановленому МОЗ.

10. Інформація про результати обов’язкових медичних оглядів та проведені профілактичні щеплення дітей у дошкільному навчальному закладі передається керівництву лікувально-профілактичного закладу за місцем проживання дитини. Відповідальність за організацію подання зазначеної інформації покладається на керівника дошкільного навчального закладу.

11. Інформація про передбачуване медичне обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі та його результати обов’язково доводиться у встановленому МОЗ порядку до педагогічного персоналу та батьків.

12. У дошкільному навчальному закладі застосовуються форми ведення медичної документації та звітності, встановлені МОЗ.

Медична документація, котра необхідна для оформлення дитини

до дошкільного закладу:

  • Медична форма 063 – оригінал + ксерокопія;
  • Медична форма 026 – оригінал + ксерокопія;
  • Довідка від дільничого педіатра про те, що дитина здорова; і дім, де проживає сім’я, знаходиться поза карантином.
  • Результати  триразового посіву на ентеробіоз.

 

 

Організація навчально-виховного процесу у ДНЗ № 148

Організація навчально-виховного процесу у ДНЗ № 148

 1. Про умови зарахування та перебування дітей в ДНЗ № 148.

Дошкільний навчальний заклад організовує свою роботу на підставі Законів «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Положення про дошкільний навчальний заклад», Статуту ДНЗ.

Відповідно до «Положення про дошкільний навчальний заклад» (від 12.03.2003, зміни – 2011 р.):

«Прийом дітей до дошкільного закладу здійснює керівник дошкільного закладу за наявністю:

–  Заяви батьків, або осіб які їх замінюють;

– Медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати ДНЗ;

–  Довідки про епідеміологічне оточення (будинок поза карантином);

–  Свідоцтва про народження».

Батьки, або особи що їх замінюють укладають Договір з ДНЗ в особі завідувача ДНЗ.

Згідно статуту ДНЗ (зареєстр. Вик. миколаївської міської ради від 05.11.2012, затвердженим УО Миколаївської міської ради від 26.10.2012 № 662):

Режим роботи ДНЗ – 5 днів на тиждень;

Вихідний день – субота, неділя (святкові дні).

Дошкільний заклад починає свою роботу о 7.00, закінчує – о 19.00.

У разі потреби забезпечується робота чергової групи з 7.00-8.00 (вранці), з 17.30- 19.00 (ввечері).

2. Організація харчування: у дошкільному закладі встановлено триразове харчування. Організація харчування здійснюється відповідно Законів України «Про дитяче харчування», «Про якість та безпеку харчових продуктів та продовольчої сировини», «Положення про дошкільний навчальний заклад», спільного наказу МОН молоді і спорту України № 242/329 від 01.06.2005 «Про затвердження порядку організації харчування дітей в навчальних та оздоровчих закладах». Харчування відбувається відповідно двотижневому меню на відповідний період року, яке затверджується державною епідеміологічною службою Миколаївської області.

3. Організація навчально-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до річного плану роботи за Програмою виховання та навчання дітей від 2 до 7 років «Дитина» (схвалена до використання від 05.07.2010 МОН молоді і спорту України). Програма передбачає педагогічну взаємодію з дітьми за різними розділами:

–  розвиток мовленнєвої активності;

–   розвиток сенсорних здібностей;

–  зображувальна діяльність;

–   розвиток музичних здібностей;

–  ігрова діяльність;

–  фізичне виховання;

–  ознайомлення з природою;

–   ознайомлення з навколишнім;

–  ознайомлення з художньою літературою.

З дітьми працюють вихователі груп, помічник вихователя та спеціалісти: практичний психолог, музичний керівник, інструктор з фізичного виховання.

Кожна дитина забезпечується особистою шафою для одягу, ліжком, має відведене для рушника місце, місце за столом, стілець.

Режим роботи груп раннього віку:

8.00 – 8.30 – прийом дітей на свіжому повітрі (батьки заносять речі до роздягальні, дитина приймається і залишається з вихователем.

8.15 – 8.20 – ранкова гімнастика.

8.30 – 8.50 – підготовка до сніданку, сніданок (культурно-гігієнічні процедури)

9.00 – 9.10 – організовані форми роботи з дітьми.

9.10 – 9.25 – культурно-гігієнічні процедури.

9.25 – 9.50 – підготовка до прогулянки (дитина має знати свої речі, місце їх розташування, навички самостійного одягання в певній послідовності, вихователь та помічник вихователя одягають дітей).

9.50 – 11.10 – прогулянка.

11.10 – 11.40 – повернення з прогулянки, підготовка до обіду (роздягання у певній послідовності, розміщення речей у шафі, культурно-гігієнічні процедури, обід).

11.40 – 12.20 – прийом їжі (навички самостійного прийому їжі, допомога дорослих).

12.20 – 15.00 – підготовка до денного сну, сон.

15.05 – 15.20 – гімнастика пробудження, культурно-гігієнічні процедури.

15.50 – 16.20 – підготовка до вечері, вечеря.

16.20 – 16.45 – підготовка до прогулянки.

16.45 – 17.30 – прогулянка.

 Рекомендації: приводити дитину не пізніше 8.30 ранку, не годувати дитину вранці перед відвідуванням дошкільного закладу, не відволікати увагу педагога від спілкування з дітьми, не порушувати режим роботи групи та ДНЗ, не забирати дитину із ДНЗ під час прийому їжі.

Як допомогти дитині заздалегідь підготуватися до дошкільного закладу

«Як допомогти дитині заздалегідь підготуватися до дошкільного закладу?»

 Ви прийняли рішення ‑ дитина йде до дошкільного закладу, тому що саме тут малюк отримує всебічний розвиток на кожному етапі дошкільного дитинства, набуває гарних комунікативних навичок, швидше стає самостійним, активно розвивається як особистість.

Завчасна підготовка дитини до дошкільного закладу допоможе малюкові швидше прийняти і звикнути до його умов.

Що батьки можуть і повинні для цього зробити?

1. Якщо дитина досі не мала досвіду розставання з мамою, постарайтеся найближчим часом знайти можливість залишити малюка з дорослими, яких він знає і які до нього добре ставляться. Нехай дитина переконається в тому, що мама зникає не назовсім, через короткий час вона знову повертається до нього. Така практика дозволяє маляті зв’язати ваш відхід з обов’язковим поверненням. Це допоможе йому не боятися розставання з мамою.

2. Вивчіть режим дня дошкільного закладу і дотримуйтесь його вдома.

Особливо це стосується часу прийому їжі, денного сну. Діти дуже люблять жити за розкладом, навіть незначні коливання в режимних моментах можуть викликати у них протест, нерозуміння.

3. Стимулюйте спілкування дитини з дорослими і однолітками.

– Навчіть малюка звертатися до дорослого з зрозумілим проханням. Для цього частіше питайте, чого хоче дитина, якщо вона не може сказати про свої бажання словами, нехай покаже жестом.

– Під час спілкування з іншими дітьми, вчіть дитину ділитися іграшками, самій просити іграшку, вчіть приймати відмову, оскільки неможливість отримати бажане, може викликати у малюка обурення і сльози.

4. Заохочуйте у дитини прояви самостійності. Домовляйтеся з малюком: що він зробить сам, а що ви йому допоможете зробити. Особливо це стосується виконання особистої гігієни, прийому їжі, одягання.

Чим раніше дитина придбає навички самообслуговування, тим впевненіше вона буде себе почувати, коли поруч не виявиться мами і тата.

До того ж, період від 2 до 3 років є найбільш відповідним віком для придбання даних навичок, оскільки в цей час дитина як ніколи бажає все робити сама.

5. Проаналізуйте, що їсть ваша дитина вдома.Може статися так, що прийшовши в дошкільний заклад, малюк зустрінеться з тими стравами, які вдома мама не готувала. Нова, невідома їжа може викликати у дитини відмову від прийому їжі. Щоб такого не сталося, вивчіть меню дошкільного закладу, намагайтеся дані страви готувати у себе вдома. Разом з дитиною з’їжте приготоване, покажіть йому своє позитивне ставлення до даноїстрави. Так ви допоможете малюкові швидше прийняти той асортимент страв, який є в дошкільному закладі.

– Вдома намагайтеся, щоб дитина їла разом з вами за одним столом. Ваш особистий приклад допоможе малюкові навчитися акуратно поводитися за столом, в повному обсязі з’їдати запропоновані йому порції, здійснювати прийом їжі за конкретно відведений для цього час.

6. Під час адаптації велику роль відіграє емоційний настрій дитини, її бажання ходити в дитячий садок. Тому вже зараз розповідайте малюкові: що таке дитячий садок, навіщо туди ходять діти, чому ви хочете, щоб малюк ходив туди. Демонструйте дитині своє бажання і зацікавленість у цьому.

Проводячи з дитиною таку роботу, ви допоможете їй краще підготувати до тих змін у житті, які очікують її із вступом до дошкільного закладу.

Загальні рекомендації для батьків дітей, що вступають до ДНЗ

Загальні рекомендації для батьків

 • Прийом дітей здійснюється з 7.00 до 8.30 щодня, крім вихідних і святкових днів. Своєчасний прихід в дитячий сад – необхідна умова правильної організації освітньо-виховного процесу.

• Всі діти повертаються з відпусток з довідкою про відсутність контактів з інфекційними хворими і про стан здоров’я з поліклініки, надаючи  її медичній сестрі.

• Педагоги готові поспілкуватися з Вами вранці до 8.30 і ввечері після 17.00. В інший час педагог працює з групою дітей, і відволікати його не рекомендується.

• До педагогам групи, незалежно від їх віку, необхідно звертатися на Ви, по імені та по батькові. Конфліктні спірні ситуації необхідно вирішувати за відсутності дітей. Якщо ви не змогли вирішити якесь питання з педагогами групи, зверніться до  методиста  або завідуючого.

• У дитячому садку працює служба психологічної допомоги, куди ви зможете звернутися за консультацією чи інформацією,  яка  Вас  цікавить.

• Просимо Вас не давати дитині з собою в дитячий сад жувальну гумку, цукерки, чіпси , сухарики.

• Не рекомендуємо одягати дитині золоті та срібні прикраси, давати з собою дорогі іграшки.

Вимоги до зовнішнього вигляду дітей

• Охайний вигляд, застебнутий  на всі гудзики одяг та взуття;

• Чисті ніс, руки, підстрижені нігті;

• Підстрижене   чи  ретельно розчесане волосся;

• Чиста  нижня білизна;

• Наявність достатньої кількості носових хусток.

Для створення комфортних умов перебування дитини в ДНЗ необхідно:

• Комплект змінної білизни

• Два пакети для зберігання чистої  і використаної білизни.

• Влітку – обов’язковий головний убір.

• Білизна, одяг та інші речі повинні бути промарковані.

– Перед тим, як вести дитину в дошкільний, перевірте, чи відповідає її одяг  порі  року і температурі  повітря.

– Прослідкуйте, щоб одяг не був  занадто великим  і не сковував  рухів дитини.

– Зав’язки і застібки повинні бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити.

– Взуття має бути легким,  точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і вдягатися.

–  Небажане  носіння комбінезонів.

–  Носовичок необхідний дитині як у приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для його зберігання.

– Щоб уникнути випадків травматизму, батькам необхідно перевірити вміст кишень в одязі дитини на наявність небезпечних предметів.

– Категорично забороняється приносити в  ДНЗ  гострі, ріжучі скляні предмети (ножиці, ножі, шпильки, цвяхи, дріт, дзеркала, скляні флакони), а також дрібні предмети (намистинки, ґудзики тощо), таблетки.

 

 

Телефон медсестри: 46-24-21

 

Пільги на харчування

На підставі Наказу міністерства освіти і науки № 667 від 21.11.2002 р. пільгами на харчування користуються наступні категорії дітей:

  1. Діти ЧАЄС;
  2. Діти з малозабезпечених сімей;
  3. Діти-сироти (опікуни);
  4. Діти з багатодітних сімей.

Для оформлення пільги на харчування необхідно надати наступні документи:

 Діти ЧАЄС (харчування безкоштовне):

  1. Ксерокопія дитячого посвідчення ЧАЄС – 2 шт.
  2. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини – 2 шт.
  3. Ксерокопія посвідчення батьків ЧАЄС – 2 шт.
  4. Ксерокопія паспорта батьків (ЧАЄС) – 2 шт.
  5. Довідка форма № 3 – 2 шт.

Діти з малозабезпечених сімей (харчування безкоштовне):

  1. Довідка про зарплату батьків (щоквартально) – оригінали.
  2. Довідка про суму виплати допомоги (пособия) для малозабезпеченої родини (оригінали).
  3. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини – 1 шт.
  4. Довідка форма № 3 – 1 шт.

Діти-сироти (опікуни) (харчування безкоштовне)

  1. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини – 1 шт.
  2. Ксерокопія рішення суду про опікунство – 1 шт.

Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років) (оплата за харчування 50 %)

  1. Ксерокопії свідоцтв про народження всіх дітей – по 1 шт.
  2. Ксерокопія посвідчення багатодітної сім’ї – 1 шт.
  3. Довідка форма № 3 – 1 шт.

Для одиноких матерів пільги Законом не передбачені.

Документи подаються при зарахуванні дитини в дитячий садок або на момент встановлення пільг.

Пунктом 2.10 Порядку № 667 встановлено, що з осіб, які мають право на пільги, але не подали необхідних документів щодо звільнення від плати або зменшення розміру плати, плата справляється в повному обсязі, без урахування пільг.

 

Необхідні документи для вступу до ДНЗ

  1. Копія свідоцтва про народження дитини.
  2. Документ,що підтверджує наявність пільг та його копія.
  3. Копія паспорта батьків.
  4. Форма 026 Медична карта дитини.
  5. Форма 063 Карта профілактичних щеплень.