Медичне обслуговування дітей в дошкільному закладі
Нормативно-правова база медичного обслуговування дітей в дошкільному закладі базується на наступних документах:
– Закон України “Про дошкільну освіту”;
– Наказ № 983 від 28.10.2008 “Інструкція по охороні життя та здоров’я дітей в дошкільних навчальних закладах”;
– Постанова Кабінету Міністрів України № 826 від 14.06.2002 “Порядок медичного обслуговування дітей в дошкільному закладі”.
Медична служба ДНЗ № 148 представлена двома старшими медичними сестрами, медичною сестрою, відповідальною за харчування, лікарем-педіатром.
ПОРЯДОК
медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі
- Цей Порядок визначає механізм медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі незалежно від його підпорядкування, типу і форми власності.
- Медичне обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі включає: проведення обов’язкових медичних оглядів, у тому числі медичних оглядів перед профілактичними щепленнями, проведення профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, надання невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі, організація заходів для госпіталізації (за наявності показань) та інформування про це батьків.
- Медичне обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі здійснюється лікарями-педіатрами, дитячими лікарями з інших спеціальностей, молодшими спеціалістами з медичною освітою.
- Обов’язкові медичні огляди дітей дошкільного навчального закладу здійснюють медичні працівники (лікарі, молодші спеціалісти, які мають медичну освіту) у лікувально-профілактичному закладі за територіальним принципом або у дошкільному навчальному закладі за наявності відповідної матеріально-технічної бази у порядку і складі, встановлених МОЗ.
- Лікарі оглядають дитину, роблять висновок про стан її здоров’я, дають рекомендації щодо додаткових обстежень, лікування (за наявності показань), профілактичних щеплень, режиму, харчування тощо.
- Молодші спеціалісти, що працюють у дошкільному навчальному закладі зобов’язані:
- щодня оглядати дітей, які відвідують цей заклад;
- брати участь у лікарському огляді дітей;
- проводити антропометрію, термометрію, плантографію, визначати гостроту зору;
- надавати долікарняну допомогу у разі гострого захворювання або травми;
- здійснювати забір матеріалу для лабораторних досліджень;
- провадити ізоляцію дітей, що захворіли, а також спостереження за дітьми, які були в контакті з інфекційним хворим;
- організовувати проведення поточної дезінфекції.
7. Профілактичні щеплення дітей дошкільного навчального закладу здійснюються згідно з календарем щеплень у встановленому МОЗ порядку медичними працівниками дошкільного навчального закладу або відповідним лікувально-профілактичним закладом після огляду лікаря-педіатра.
8. Медичні працівники дошкільного навчального закладу надають невідкладну допомогу на догоспітальному етапі дітям, що перебувають у дошкільному навчальному закладі, та організовують (за наявності показань) їх госпіталізацію.
9. Дані про результати медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі фіксуються і зберігаються у порядку, встановленому МОЗ.
10. Інформація про результати обов’язкових медичних оглядів та проведені профілактичні щеплення дітей у дошкільному навчальному закладі передається керівництву лікувально-профілактичного закладу за місцем проживання дитини. Відповідальність за організацію подання зазначеної інформації покладається на керівника дошкільного навчального закладу.
11. Інформація про передбачуване медичне обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі та його результати обов’язково доводиться у встановленому МОЗ порядку до педагогічного персоналу та батьків.
12. У дошкільному навчальному закладі застосовуються форми ведення медичної документації та звітності, встановлені МОЗ.
Медична документація, котра необхідна для оформлення дитини
до дошкільного закладу:
- Медична форма 063 – оригінал + ксерокопія;
- Медична форма 026 – оригінал + ксерокопія;
- Довідка від дільничого педіатра про те, що дитина здорова; і дім, де проживає сім’я, знаходиться поза карантином.
- Результати триразового посіву на ентеробіоз.