Побажання до виховання: шестикроковий план співпраці

«Побажання до виховання: шестикроковий план співпраці»

 Даний підхід може виявитися корисним, коли дитина не слухає ваші вимоги, або коли ви поспішаєте і вам потрібно, щоб малюк швидко став з вами співпрацювати. Шість кроків співпраці – це план для батьків.

Шестикроковий план співпраці :

1 крок: Припиніть робити те, чим ви тільки що займалися і подивіться на дитину.

2 крок: Почекайте, поки дитина не припинить робити свої справи і не подивиться на вас. Пояснення: даними кроками ви демонструєте свою повагу до зайнятості дитини. Тому, коли ви перейдете до кроку № 3, дитина з більшою ймовірністю буде слухати вас, бо ви її не відчитали за неслухняність і грубо не втрутилися в її справи.

3 крок: Скажіть дитині, що ви хочете, щоб вона зробила: ясно, просто і тільки один раз. (Якщо кроки 1-3 не спрацювали, робимо четвертий крок).

4 крок: Попросіть дитину сказати своїми словами те, що ви їй тільки що сказали зробити. Пояснення: іноді для дітей емоційно набагато легше встати і зробити те, про що її попросили, ніж повторити сказане. Тому часто малюк не повторює, а просто встає і робить.

(Кроки 5 і 6 спрямовані на подолання того крихітного опору, який ще може залишитися у дитини).

5 крок: Встаньте і чекайте, поки дитина не зробить те, що ви їй сказали. Пояснення: більшість батьків відчувають, що вони занадто зайняті, щоб так чинити. Але якщо ми це зробимо, дитина буде знати, що ми налаштовані серйозно.

6 крок: Помічайте і хваліть все, що дитина робить правильно.

 

6-кроковий план – це інвестиція, яка дає позитивні результати.

Будьте реалістами, оцініть, скільки енергії і часу йде на причіпки і повторення, виправдання і підкупи; а все це трата часу вже після того, як щось було зроблено неправильно.

Цей час краще використовувати для раннього запобігання проблемі замість того, щоб очікувати кризи і потім якимось чином шукати шлях, як з цим впоратися.