Навчаємось граючи

«Навчаємось граючи»

 Батьки знають, що діти люблять грати, заохочують їх самостійні ігри, купують іграшки. Але не всі при цьому замислюються, яке виховне значення дитячих ігор.

Одні батьки вважають, що гра служить для забави, для розваги дитини, інші бачать в ній один із засобів відволікання малюка від пустощів, заповнення вільного часу, щоб малюк був при ділі.

Батьки, які постійно грають з дітьми, спостерігають за дитиною в процесі гри, цінують її, як один з важливих засобів виховання:

– ігри розвивають пізнавальні здібності дитини: пам’ять, увагу, мислення, тренують її спостережливість, розум;

– добровільно підкоряючись правилам гри, діти вчаться самодисципліні, наполегливості, витримці – всім тим вольовим якостям, без яких важко жити і досягати поставлених цілей і завдань;

– гра дозволяє дитині познайомитися з багатьма властивостями і якостями оточуючих її предметів.

Все це відбувається в тому випадку, якщо ігри дошкільнят перебувають під наглядом дорослого, якщо вони побудовані на змістовному спілкуванні батьків з дитиною.

В які ігри батьки можуть грати з дітьми ?

  1. Навчіть дитину грати в шашки, шахи. Ці ігри допоможуть Вам організовувати цікаве і корисне дозвілля зі своїми старшими дітьми-дошкільнятами.

2. Прищеплюйте у дітей любов до ігрових розваг. Шаради, головоломки, ребуси, кросворди – розширюють кругозір дитини, розвивають винахідливість, кмітливість.

  1. Грайте з дітьми в ігри-забави («Завмри», «Дзеркало», «П’ятнашки»). Граючи в ці ігри, Ви і ваші діти отримають величезний фізіологічний і психологічний заряд енергії. Ви побачите, як раді будуть діти, і як у Вас зникне поганий настрій.

4. Грайте в словесні ігри. Не секрет, що значну частину часу мами проводять на кухні. Постарайтеся використати цей час для спілкування з дитиною. Запропонуйте малюкові пограти в слова – половинки, придумати історії, потренуйтеся у вимові скоромовок .

Чим більше часу Ви приділите своїй дитині, тим краще між вами будуть взаємини. Спільні інтереси зближують сім’ю, створюють в ній дружню атмосферу.

Спільні ігри батьків з дітьми духовно і емоційно збагачують дітей, задовольняють потребу в спілкуванні з близькими людьми, зміцнюють віру в свої сили.