Консультація для батьків «Що робити, коли дитина не хоче розставатися з вами?»

Перший час, відвідуючи з дитиною дошкільний заклад, ви повинні бути готові до того, що розлучаючись з батьками, дитина може плакати, сильно переживати. І тут дуже важливо батькам грамотно підійти до цієї проблеми. Тому що саме від вашої поведінки залежить ставлення дитини до даної ситуації.

Що батькам бажано чинити в таких випадках?

1. Для дитини в цей момент дуже важлива ваша чітка внутрішня позиція. Малюк відчуває настрій батьків. Тому при розставанні з дитиною ви зберігайте спокій, розуміючи, що це тимчасове явище і тривати воно буде до тих пір, поки у дитини не сформується звичка розлучатися з вами. Зрозумійте, що дитина плаче не тому, що їй не подобається в дитячому садочку, а тому, що вона любить вас і не хоче розлучатися з вами.

Тому, чим більше дитина переживає, тим коротшиймає бути процес розставання батьків з дитиною: привели, виконали ритуал прощання (про що заздалегідь удома домовтеся з дитиною), віддали вихователю і одразу ж йдіть. Це дуже важливо, тому що, поки дитина буде бачити вас, вона всіляко демонструватиме своє небажання розлучатися з вами, як тільки ви підете – увага малюка перемикається на однолітків, на життя в групі, дитина заспокоюється і починає брати в цьому участь.

2. Якщо ввечері при зустрічі з дитиною ви побачили у малюка сльози – не переживайте. Цими сльозами він показує вам як любить вас, як сумував за вами. І тут повинна бути відповідна реакція і у батьків: обійміть дитину, посміхніться, спокійно скажіть: «Я теж сумувала за тобою, теж люблю тебе, і, як обіцяла, прийшла за тобою».

3. Увечері, щоразу повідомляйте дитині, що завтра вона піде в садок, побуде там трохи, і ви обов’язково за нею прийдете і заберете її додому. Щоб дитина краще зрозуміла коли ви за нею прийдете, перерахуйте режимні моменти, які очікують на неї в дитячому садку під час вашої відсутності.

4. Намагайтеся в цей період більше демонструвати свою любов до малюка: через погляд, усмішку, тактильний дотик: обійми, поцілунок; намагайтеся знайти час, щоб побути з дитиною наодинці. Більше кажіть їй слова любові, доброти, ніжності, при цьому додаючи займенник: «Мій»: «Мій добрий, мій добрий, мій чудовий». Даний займенник показує дитині, що яким би він не був, але для мами він завжди хороший і улюблений.

Це допоможе дитині зберегти внутрішній комфорт, емоційне благополуччя.

Грамотні, послідовні дії батьків допоможуть дитині швидко адаптуватися до умов дитячого садочка.