Шановні батьки, зверніть увагу!

Шановні батьки!

Відповідно до листа Головного управління ДСНС України в Миколаївській області від 22.05.2015 № 69/2925/02 30.05.2015 р. о 10.00  на вул. Радянська (квартал між вул. Спаська та вул. Нікольська) відбудеться інформаційно-розважальний захід для вихованців, учнів, батьків, присвячений Дню захисту прав дитини. Пройдуть виступи творчо обдарованих дітей Миколаївщини, виставка аварійно-рятувальної та пожежної техніки, демонстрація спеціального обладнання  та елементів виконання робіт за призначенням, конкурси з врученням подарунків.

До уваги батьків!

До уваги батьків!

Повідомляємо, що 31 травня з 13.00 до 18.00 на майданчику біля ТЦ “Південний Буг”, пр. Леніна 259, громадською організацією “Спочатку-Справа” проводиться захід “Свято родинного затишку, теплих відчуттів”, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.

Літня оздоровча кампанія 2015 р. в дошкільному закладі

Одним із циклів роботи нашого дошкільного закладу, крім навчального року, є оздоровчий період, як складова частина роботи дошкільного закладу зі зміцнення та збереження фізичного та психічного здоров’я дітей.

Оздоровча кампанія розпочинається у дошкільному закладі з 1 червня і триває по 31 серпня.

З 1 червня дошкільний заклад на період оздоровлення переводиться на збагачений режим харчування свіжими овочами, фруктами, соками. під час оздоровчого періоду для дітей дошкільного віку організовуватиметься додатковий прийом їжі (другий сніданок з 10.00 до 10.30).

Вся діяльність роботи дошкільного закладу під час оздоровчого періоду регламентується планом роботи дошкільного закладу на літній період, який розробляється дошкільним закладом, затверджується завідувачем і погоджується з територіальною санітарно-епідеміологічною службою відповідно до Державних санітарних норм та правил “Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей”.

Планом роботи дошкільного навчального закладу передбачено профілактику кишково-шлункових захворювань, попередження отруєння дітей рослинами, різні види загартування, проведення організованих форм роботи, вивчення інструктивних матеріалів з питань охорони життя і здоров’я дітей, правил пожежної безпеки, дорожнього руху в період літнього оздоровлення, прогулянок, екскурсій, а також розваг і свят, конкурсів.

У своїй роботі вихователі дошкільного закладу будуть використовувати міні-заняття, екскурсії, туристичні походи, екологічні стежинки з метою спілкування з природою, збагачення пізнавальної сфери особистості дитини, закріпленню знань про права та обов’язки  в поведінці між людьми та серед природи.

Забезпечуватиметься і максимальне перебування дітей на свіжому повітрі. Плануються загартувальні процедури, які будуть включатися у кожний режимний момент. На проведення літньої оздоровчої кампанії отримана згода батьків. Загартування здійснюватиметься на фоні рухової активності, використовуватимуться при  цьому різні процедури в залежності від конкретних умов і стану здоров’я дітей, а також планується проведення спостережень за живими об’єктами, запроваджується пошукова діяльність дітей.

Що таке соціальна компетенція дошкільника

Сьогодні все частіше ставиться питання про «зміну якості освіти», про її покращення. Організаційно-структурна криза, яка торкнулася всієї світової системи освіти, характеризувалася швидким зниженням актуальності набутих знань.

Базовий компонент дошкільної освіти наголошує на важливості збалансування в особистісному зростанні дитини фондів «можу», «хочу», і «треба», що передбачає гармонійне поєднання відповідних віку й індивідуальним темпам розвитку життєво необхідних знань, умінь, навичок з інтересами, прагненнями, бажаннями, можливостями, настроями та вольовими зусиллями дитини. У зазначеному нормативному документі підкреслено важливість набуття дошкільниками життєвих компетенцій у різних видах дитячої діяльності

Компетентність, в широкому її розумінні, розглядається як якість особистості, яка володіє певними знаннями в якійсь галузі та вміє їх застосувати на практиці, забезпечувати успішність діяльності. І чим раніше ми почнемо формувати соціально компетентну особистість, тим краще.

Соціальна компетенція виступає як якість людини, сформована у процесі оволодіння уявленнями і знаннями про соціальну дійсність, активного творчого освоєння соціальних відносин, що виникають на різних етапах і в різних видах соціальної взаємодії, а також трактується як засвоєння етичних норм, які є основою побудови та регулювання міжособистісних і внутрішньо-особистісних соціальних позицій, відносин.

Коли дитині необхідна невідкладна консультація лікаря

Коли дитині необхідна

невідкладна консультація лікаря

Саме батьки відповідають за життя та здоров’я дитини. Отже, ви маєте знати симптоми, за яких необхідна невідкладна консультація лікаря. Якщо такі симптоми виникли у дитини, не слід сподіватися, що все мине саме собою, — ліпше звернутися до лікаря по допомогу.

Зауважте, що залежно від показань термометра розрізняють температуру:

  • субнормальну — нижче 36,0 °С;
  • нормальну — 36,1…37,0 °С;
  • субфебрильну— 37,1…38,0 °С;
  • фебрильну — вище 38,1 °С.

Симптоми, за яких слід звернутися до лікаря

Підвищення температури вище 39,0 °С.

Субфебрильна температура тримається більше трьох діб.

Субфебрильна або фебрильна температура за відсутності респіраторних симптомів — кашлю, нежитю тощо. Причиною можуть бути не респіраторні захворювання — гострий отит, інфекція сечовивідних шляхів, менінгіт тощо.

Підвищення температури супроводжується блюванням.

Значно виражені та раптові в’ялість, зниження апетиту чи, навпаки, рухливе збудження дитини.

Порушення свідомості — дезорієнтація в часі й просторі.

Порушення периферійного кровообігу: бліда, мармурова шкіра, холодні долоні та підошви.

Насамперед дитині необхідно надати першу долікарську допомогу у таких випадках:

  • удушення або потрапляння стороннього предмета в організм дитини;
  • переохолодження або відмороження;
  • тепловий удар або опік;
  • травмування — поранення, перелом, вивих тощо;
  • кровотеча;
  • порушення дихання та серцево-судинної діяльності тощо.

Коли стан дитини нормалізовано, обов’язково слід звернутися до лікаря за консультацією, щоб визначити тяжкість наслідків для здоров’я.

Якщо ви не можете впоратися із ситуацією самотужки, а стан дитини швидко погіршується, терміново викликайте швидку.

ПАМ’ЯТКА для батьків щодо адаптації дитини до умов дошкільного навчального закладу

ПАМ’ЯТКА

для батьків щодо адаптації дитини до умов

дошкільного навчального закладу

Щоб полегшити звикання дитини до умов дошкільного навчального закладу, батьки мають підготувати її і фізично, і морально, і соціально. Запорукою успішної адаптації дитини до умов дошкільного навчального закладу є єдність зусиль і вимог до дитини з боку родини та працівників закладу.

Познайомте дитину з майбутнім вихователем, проведіть екскурсію до групи та ігрового майданчику, налаштовуючи дитину на те, що перебування в дитячому колективі та в дошкільному навчальному закладі — це приємна, радісна й очікувана подія.

Організуйте життя дитини в родині відповідно до режиму дня, якого дотримуються в дошкільному навчальному закладі. Сон, вживання їжі, прогулянки й інші режимні моменти проводьте в один і той самий час.

Подавайте дитині на сніданок молочну страву. На обід готуйте і першу, і другу, і третю страви. Навчіть дитину їсти без сторонньої допомоги.

Навчайте дитину вдома необхідним правилам самообслуговування, взаємодії з оточенням та сформуйте основні санітарно-гігієнічні навички — дотримання чистоти тіла, культури їжі, підтримання порядку в навколишньому середовищі.

Залишайте дитину під наглядом інших людей, наприклад, родичів, друзів — спочатку на годину, а потім довше, щоб дитина зрозуміла, що батьки не будуть постійно поряд.

Поінформуйте медичних працівників і вихователів дошкільного навчального закладу про захоплення дитини, звичний руховий режим, особливості харчування, можливі алергійні реакції тощо.

У перші дні перебування в дошкільному навчальному закладі залишайте дитину на дві-три години, поступово збільшуючи час перебування на одну-дві години.

Дозволяйте дитині брати з собою до дошкільного навчального закладу улюблену іграшку, проте не давайте харчових продуктів і напоїв із собою.

Пам’ятайте, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад лише здоровою. Щоранку оглядайте зів, шкіру та волосся дитини, розпитуйте про самопочуття.

Одягайте дитину відповідно до погодних умов у одяг з натуральних тканин та зручне взуття. Обов’язковим є головний убір.

Не залишайте дитину в дошкільному навчальному закладі примусово, навіть якщо час звикання виявився довшим за очікуваний. У кожної дитини адаптація до умов дошкільного навчального закладу проходить індивідуально.