Підтримка дитини під час навчальної діяльності

«Підтримка дитини під час навчальної діяльності»

Дитина дошкільного віку володіє  величезними можливостями інтелектуального розвитку та здатністю пізнавати. В ній закладено інстинкт пізнання й дослідження світу. Допоможіть дитині розвинути і реалізувати свої можливості. Не шкодуйте витраченого часу. Він у сто разів окупиться. Ваша дитина переступить поріг школи впевненою, навчання стане для неї не важким обов’язком, а радістю, і у вас не буде підстав засмучуватися з приводу її успішності.

 Для того, щоб ваші зусилля були ефективними, скористайтеся такими порадами:

 Не допускайте, щоб дитина нудьгувала під час занять. Якщо дитині весело вчитися, вона вчиться краще. Інтерес — найкраща з мотивацій, яка робить дітей по-справжньому творчими особистостями і дає їм можливість отримувати задоволення від інтелектуальних занять.

  1. Повторюйте вправи. Розвиток розумових здібностей дитини визначається часом та практикою. Якщо якась вправа не виходить, зробіть перерву, повторіть її пізніше чи запропонуйте дитині легший варіант.
  2. Не виявляйте надмірної тривоги з приводу недостатніх успіхів і недостатнього просування вперед чи навіть деякого регресу.
  3. Будьте терплячими, не поспішайте, не давайте дитині завдання, що перевищують її інтелектуальні можливості.
  4. У заняттях з дитиною має бути міра. Не змушуйте дитину робити вправу, якщо вона крутиться, стомлена, чимось стурбована; займіться чимось іншим. Постарайтеся визначити межі витривалості дитини і збільшуйте тривалість занять щоразу на короткий час. Дайте дитині змогу іноді займатися тією справою, яка їй подобається.
  5. Діти дошкільного віку погано сприймають чітко регламентовані, монотонні завдання. Саме тому під час проведення занять краще обирайте ігрову форму.
  6. Уникайте несхвальної оцінки, знаходьте слова підтримки, частіше хваліть дитину за її терпіння, наполегливість тощо.

8. Ніколи не підкреслюйте її слабкості, порівнюючи з іншими дітьми. Формуйте у неї впевненість у своїх силах.

9. Намагайтеся не сприймати заняття з дитиною як важку працю, радійте й отримуйте задоволення від процесу спілкування, ніколи не втрачайте почуття гумору. Пам’ятайте, що у вас з’явилася чудова нагода подружитися з дитиною.

 

Успіхів вам і більше віри в себе та в можливості вашої дитини.