Допоможіть дитині подружитися

«Допоможіть дитині подружитися»

 Чим раніше вступає дитина в спілкування з іншими дітьми, тим краще це позначається на її розвитку та вмінні адаптуватися до суспільства.

Невміння малюка налагоджувати контакти з однолітками істотно ускладнює звикання її до нових соціальних умов. Як дитина навчиться ладити з однолітками в дитинстві, так і буде підтримувати стосунки з рідними в сім’ї, зі знайомими, з товаришами по службі на роботі.

Як допомогти дитині сформувати доброзичливі відносини до однолітка.

  1. Якомога частіше спостерігайте за поведінкою дитини під час її спілкування з іншими дітьми, під час спільних ігор.
  2. Говоріть з дитиною про її перебування у дитячому садку, у дворі:

«З ким грала? Хто є твоїм другом? Чому? Про що розмовляла з іншими дітьми?».

Будьте уважними співрозмовниками, разом з’ясовуйте причини і правильність поведінки дитини щодо інших дітей.

  1. Частіше розмовляйте з дитиною на тему «Як би ти вчинив, як би…». Запропонуйте дитині наступні ситуації і обговоріть з нею кожну з відповідей:

Твій друг, пробігаючи повз, навмисне штовхнув тебе, але спіткнувся сам і впав. Йому дуже боляче, він плаче. Що ти зробиш?

– Друг без дозволу взяв твою іграшку. Що ти зробиш?

– Приятель навмисне штовхнув тебе, заподіявши біль. Що ти будеш робити?

– Друг чи подруга довірили тобі таємницю, а тобі дуже хочеться розповісти про це мамі, вихователю чи ще кому-небудь. Як ти вчиниш?

– До тебе в гості прийшов друг. Ви з ним тихесенько граєте в твоїй кімнаті, тут приходить тато і приносить твоє улюблене морозиво. Як ти вчиниш?

  1. Читайте книги, дивіться разом фільми про взаємини людей.

Це стимулює дитину розмірковувати про вчинки, поведінку героїв оповідань, казок. Що в свою чергу, допомагає малюкові розкривати внутрішнє життя іншої людини, яке проявляється, через її зовнішні дії, бажання, настрій.