Застосування кварцових ламп у дошкільних закладах

Особливе значення для оздоровлення дітей та профілактики захворювань у дошкільному навчальному закладі має застосування кварцових ламп. Широкий спектр дії цих приладів дає змогу проводити як профілактичні, так і лікувальні процедури.

Про сприятливий вплив сонячного світла на організм людини ві­домо здавна. Більшість живих організмів на Землі не можуть іс­нувати без сонячної енергії. Проте багато хвороботворних мікроор­ганізмів навпаки гинуть під дією сонячного світла.

З часом люди відтворили лікувальну дію спрямованого соняч­ного світла за допомогою спеціальних приладів для світлолікування. А нині світлолікування стало окремим напрямом медицини, його за­стосовують для профілактики захворювань та реабілітації після них.

Сонячне світло та його штучний аналог впливають на робо­ту організму людини. На жаль, у сучасних умовах життя, особливо в місті, людина часто відчуває дефіцит сонячного світла, що призво­дить до зниження активності організму, може зумовити ослаблення імунітету та виникнення різних захворювань.

Тож використовуючи штучні джерела світла — ультрафіолетові опромінювачі, людина стає ніби незалеж­ною від сезонних змін, отримує ті компоненти, надходження яких тре­ба було б чекати до весни.

Методи застосування ультрафіолетового випромінювання

Існують такі методи застосування ультрафіолетового випромі­нювання:

  • пряме опромінення;
  • непряме опромінення;
  • закрите опромінення.

Пряме опромінення приміщень здійснюють за допомогою приладів, підвішених до стіни або стелі. Прямі ультрафіолетові спрямовані всередину приміщення. Також пряме опромінення можна здійснювати і приладами на штативах.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Пряме опромінення приміщень виконують лише за відсутності людей, зокрема перед початком роботи та у перервах.

Непряме опромінення, тобто відбитими УФ- променями, можна застосовувати в присутності людей, обмежив­ши час опромінення.

Закрите опромінення також можна здійснювати у присутності людей, обмеживши час опромінення.

Прилади для дезінфекції приміщень УФ-випромінюванням

Нині УФ-опромінювачі набули поширення не лише в медичних установах, а й у побуті. Їхня мета — проведення дезінфекції житло­вих та нежитлових приміщень. Залежно від спектру дії та комплек­тування бувають такі УФ-опромінювачі: кварцова лампа, ультра­фіолетова лампа, бактерицидна лампа, ультрафіолетова кварцова лампа.

Зазвичай основою приладів дезінфекції приміщень УФ-випромінюнням є кварцова лампа.

Кварцова лампа — це електрична лампа, колба якої зроблена з кварцового скла. Кварцову лампу розжарювання можна застосовувати для створення спрямованого ви­промінювання світлотеплової енергії, наприклад, для просушування приміщень.

Ртутно-кварцова лампа — це газорозрядна лампа з додаван­ням ртуті. Окрім дезінфекції приміщень, такі лампи застосовують для знезараження предметів побуту, продуктів харчування тощо.

Увіолева лампа — це газорозрядна лампа для дезінфекції при­міщень, колбу якої виготовлено з увіолевого скла. Традиційно таку лампу називають «бактерицидною», хоча УФ-опромінювач будь-якого типу має сильні бактерицидні властивості.