Під час прийняття дітей до дошкільного на вчального закладу батьки або особи, які їх замі нюють, мають надати певні документи, зокре ма й медичну довідку про стан здоров’я дитини з висновком лікаря про те, що дитина може відві дувати дошкільний навчальний заклад.
Статтею 18 Конвенції про права дитини встановлено, що батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини.
У статті 150 Сімейного кодексу України (СК) зокрема зазначено, що батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї.
Згідно із частинами 2 та 4 статті 155 СК батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтере сам дитини, а ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
Згідно зі статтею 8 Закону України «Про дошкільну освіту» сім’я зобов’язана сприяти здобуттю дитиною освіти в дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім’ї відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їхнього життя, здоров’я, людської гідності.
Так, відповідно до законодавства України за невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо дітей, батьки можуть бути притягнуті до різних видів юридичної відповідальності.
Отже, наданнянеповної, недостовірної інформації про стан здоров’ядитини її законнимипредставниками, може бути розцінено як невиконання ними своїх батьківських обов’язків. Батьків або осіб, які їх замінюють, може бути притягнуто до адміністративної, сімейноправової або кримінальної відповідальності.