«Канікули у колі родини»

Літо – це час пригод, досліджень і веселощів. Питання тільки для батьків – щоб таке придумати, щоб дитині було і не нудно, а ще й корисно.

Для того, щоб отримати користь від відпочинку, а не просто провести всі канікули за комп’ютерними іграми, планшетом або телевізором, варто переконати дітей дотримуватися певних правил.

 • Відпочинок – це зміна діяльності, тому важливо рівномірно навантажувати організм і розумово, і фізично.
 • Необхідно дотримуватися режиму дня. Дитині піде на користь стежити за тим, щоб вчасно лягати спати, їсти, гуляти на свіжому повітрі. Це допоможе їй легше втягнутися в освітній процес після завершення канікул.
 • Під час відпочинку важливо мати корисне дозвілля. Тому батькам варто більше уваги приділяти дітям, пропонувати їм цікаве й корисне проведення часу.
 • Активний відпочинок можна почати з малого. Ранкова зарядка дозволить пробудити організм і налаштувати його на продуктивний день. Щоденні прогулянки на свіжому повітрі зміцнити здоров’я і загартуватися.
 • Запропонувати дітям інтелектуальні заняття. Це можуть бути різноманітні ігри на розвиток логіки, мислення, уваги чи пам’яті. Наприклад, шахи або шашки. Такі заняття забезпечать і зміну діяльності, і продовження розумового розвитку. Адже тренування розуму допоможе дитині тримати себе в тонусі навіть на канікулах. Розвивальні ігри та тренування інтелекту допоможуть продовжити вдосконалення корисних навичок.
 • Халабуда. Це захоплююче заняття займе дитину надовго. Будівництво власного житла з підручних матеріалів — справа непроста. Для початку запропонуйте взяти стільці, покривала, подушки, а далі вже фантазія малечі почне активно працювати. Підказка, всередині спорудження можна розмістити настільну лампу або взяти з собою ліхтар. Це ще більше додасть пригод грі.
 • Домашня рибалка. Цей спосіб — чим зайняти дітей на канікулах – дуже захоплюючий і корисний для батьків. Основний сенс – прибирання своїх іграшок, представлене як процес гри. Малюкові потрібно або розібрати свої іграшки із загальної звалища, або навпаки, зібрати. У ролі вудки можна використовувати звичайну скріпку, зігнути її в формі гачка і прив’язати до мотузки.
 • Продовжуючи тему чистоти – показ мод – відмінний варіант ревізії і прибирання в шафі. Особливо дітям подобається міряти одяг дорослих і фотографуватися.
 • Мильні змагання. Видувати мильні бульбашки – захоплююче заняття в будь-якому віці. Для того, щоб їх зробити, вам знадобитися: гель для душа, стільки ж води(попередньо розчиніть в ній трохи цукру для міцності бульбашок). Змагання можна влаштувати за параметрами: розмір, довгота існування бульбашки, дальність польоту. А щоб сам процес змагання проходив завзято, можна придумати різні способи видування: через соломку, зімкнуті пальці однієї руки і т. д.
 • Запропонувати проводити дослідження місцевості: де що росте, які листочки бувають і форми будинки навколо.
 • На один день стати піратською сім’єю і шукати скарб, який ви заздалегідь заховаєте.