Інструктаж «Поведінка при ожеледиці»

Перед виходом із будинку:

Прикріпіть на підбори вашого взуття шматочки поролону (за розмірами підбора) або лейкопластиру.

Натріть перед виходом взуття наждаковим папером, а краще прикріпіть його на підошву (але від води піщинки наждачного паперу рано чи пізно обсипаються).

Пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви на мікропористій чи іншій м’якій основі та без високих каблуків.

Людям похилого віку краще у «слизькі дні» взагалі не виходити з дому. Але якщо необхідність змусила, не соромтесь узяти палицю з гумовим наконечником чи шипом, пам’ятайте, що дві третини травм люди, старші 60 років, одержують при падінні.

 

Як можна зменшити ризик травмування в ожеледицю:

Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки не повинні бути зайняті вантажем.

При порушенні рівноваги — швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматись на ногах.

У момент падіння згрупуйтесь, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться — від цього удар пом’якшиться. Не тримайте руки в кишенях — це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.

Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом, Не ходіть краєм проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти і вилетіти на проїжджу частину дороги.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці.

Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворились пухлини, терміново зверніться до лікаря в травмопункт, інакше можуть виникнути ускладнення з небажаними наслідками.

Щоб уникнути небезпеки, тримайтеся далі від будинків — ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку становлять бурульки. Найбільш небезпечні бурульки під час танення льоду та снігу.